Koncert ku pamięci Zbigniewa Warchoła

Koncert ku pamięci zmarłego niedawno Zbigniewa Warchoła

Koncert ku pamięci zmarłego niedawno Zbigniewa Warchoła – Dębica, 23 marca 2013, DK „Mors”

Wczoraj, na scenie Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy odbył się koncert upamiętniający wielką osobistość dębickiego świata muzycznego – zmarłego niedawno Zbigniewa Warchoła. Śp. pan Zbysio muzycznie wychował wiele pokoleń muzyków. Uczył, komponował, grał… Był wyjątkowy. Sam, za sprawą kolegów, którzy uczyli się u niego gry na gitarze, miałem okazję poznać osobiście pana Zbigniewa, dlatego nie wahałem się w kwestii swoich planów na wczorajszy wieczór.

Koncert powstał z inicjatywy dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, pani Elżbiety Kęsik, a sam pomysł powstał pod wpływem impulsu wywołanego wiadomością o śmierci pana Zbigniewa. Podczas koncertu zagrali uczniowie i przyjaciele zmarłego, wśród których przeważali – a jakże – gitarzyści. Nie zabrakło grupy osób niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej, którzy również mieli przyjemność pracować z panem Zbigniewem – prowadził on tam muzykoterapię.

Na widowni trudno było znaleźć wolne miejsce – otwarta była tylko jedna część, mieszcząca około 500 foteli. Koncert podzielono na dwie części. W pierwszej – trwającej ponad półtorej godziny – zagrali uczniowie pana Zbysia, a w drugiej – krótszej od pierwszej o pół godziny- zaśpiewała słynąca z niesamowitego, potężnego wokalu Beata Wiater oraz jazzowy zespół Chamaleon, który zagrał kilka utworów, a wśród nich autorską kompozycję zmarłego. Przez cały czas trwania koncertu z projektora sączyły się obrazy (zdjęcia i filmy) i padały na ekran ustawiony po prawej stronie sceny. Poniżej, „u stóp” ekranu spoczywała gitara pana Warchoła, na której grał do końca swojego życia.

Zapraszam teraz do obejrzenia fotorelacji z koncertu. Zdjęć jest sporo, bo chciałem, aby jak najwięcej osób mogło się na nich odnaleźć. Miłego oglądania.

01

02

03

04

05

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

2122

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

Najnowsze wpisy ze zdjęciami publikuję na nowym fotoblogu dostępnym w menu mojej prywatnej strony: www.marcinszumanski.pl

8 komentarzy

 1. Rafał pisze:

  Wspaniały człowiek, wspaniały nauczyciel i mentor. Nauka u niego przypominała bardzo ciekawą i nie kończącą się podróż. Jak już się czegoś nauczyłem to zaskakiwał mnie czymś innym, jakimś trikiem albo kolejnym trikiem i zawsze ze śmiechem mówił że czeka aż to przećwiczę i mu zagram. Aż mnie za gardło ściska jak to pisałem. Dzięki organizatorom za ten koncert i autorowi za świetne zdjęcia. Mam nadzieję że powołana fundacja im. Pana Zbysia będzie działać prężnie, nie pozwoli zapomnieć o tym wspaniałym człowieku i uczniowie będą równie mocno zarażani muzyką jak to miało miejsce u pana Zbysia. Dzięki.

 2. Kamila pisze:

  „Spieszmy się kochać innych tak szybko odchodzą” i tyle w temacie. Szacunek dla organizatorów koncertu i tych co wzieli w nim udział.

 3. Ewa pisze:

  Niestety, nie mogłam być na koncercie, nad czym bardzo ubolewam…
  Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób byli zaangażowani w przygotowania..
  Szczególne podziękowania dla Pana Leszka W. , który był głównym pomysłodawcą tegoż wydarzenia…

 4. szuman pisze:

  @Ewa, z tego, co mi wiadomo i nawet zostało powiedziane w sobotę, pomysł wyszedł od p.dyrektor MOK-u.

 5. Ela pisze:

  Byłam na koncercie i nie spodziewałam się ,że da się takie ładne zdjęcia zrobić zważywszy na brak świateł. Chylę czoła.

  Co do kwestii organizatorstwa ,to została ona wyjaśniona na samym początku w mowie powitalnej. Pani Dyrektor Kęsik jest autorem pomysłu a Pan Leszek udzielił finansowego wsparcia gdyż koncert nie był finansowany z budżetu MOKu. Artyści wystąpili na zasadzie wolontariatu. Szkoda , że nie udało się załatwić świateł z Meduzy bo było by pięknie.

  Pozdrawiam Wszystkich!!

 6. Elżbieta pisze:

  A ja bardzo chcę podziękować wszystkim występującym na scenie za Wasze wspaniałe zaangażowanie. Spotkania z Wami podczas prób były przyjemnością. Poświęciliście dużo własnego czasu by godnie oddać hołd śp Zbyszkowi. Pokazaliście nie tylko umiejętności wokalne i muzyczne, ale też – co dla mnie jest szczególnie ważne – piękną duszę i wrażliwe serca. Dzięki za wzruszenia, których dotarczyliście.
  Zapraszam do udziału w warsztatach muzycznych imienia Zbyszka Warchoła, które odbędą sie 26 kwietnia w DK Mors od godz. 11.00. Dziękuje „Szumanowi” za piękną fotorelację!
  Pozdrawiam
  Organizator koncertu

 7. ewa pisze:

  Bez względu na to, kto , co i dlaczego…. wielka radość i szacunek dla Wszystkich zaangażowanych …

 8. Gosia pisze:

  Był to mój nauczyciel który uczył mnie gry na gitarze. Bardzo go polubiłam, znała go moją bacie która mnie do niego zaprowadziła i tak się wszystko zaczęło . Nigdy go nie zapomnę bo takich ludzi się nie zapomina.