Gabi, Ula i Ksenia …i dużo słońca!

Gabi, Ula i Ksenia - słoneczna sesja zdjęciowa w mieście

Gabi, Ula i Ksenia – słoneczna sesja zdjęciowa w mieście

Dość macie zimy? Dość śniegu, mrozu i pochmurnego nieba? Bo ja tak. Tak bardzo nie mogę doczekać się wiosny, że z tego wszystkiego znowu zacząłem grzebać w szufladach. Wygrzebałem z nich zdjęcia z pewnej sesji, podczas której słońca i ciepła było pod dostatkiem. Zaczęliśmy ją bardzo wcześnie, chyba jeszcze przed 5 rano (zuch dziewczyny, że tak wcześnie wstały!), by złapać słońce wtedy, kiedy ono dopiero przeciera zaspane oczy i nieśmiało kuka spod kołdry horyzontu. Udałoby się nam to, gdyby nie chmury, które pozwoliły słońcu nieco dłużej pospać. Gdy ono w końcu ogarnęło nas swoimi promieniami, było już wysoko na niebie. Łapaliśmy je więc bezwstydnie, radośnie i spontanicznie, by ogrzać się w jego cieple i utrwalić to wszystko na zdjęciach. Wiele kadrów podporządkowałem słońcu, by złapać je, rozjaśnić scenę i przypieczętować ją jakąś flarą. Uwielbiam takie sesje, kiedy zamiast myśleć o fotograficznym „ąę” mogę sobie spontanicznie robić to, na co mam ochotę. A tego poranka miałem ochotę na słońce – na dużo słońca!
I teraz też go żądam. Wiosno, przybywaj!

01

02

03

04

05

06

07

09

10

11

13

15

14

Najnowsze wpisy ze zdjęciami publikuję na nowym fotoblogu dostępnym w menu mojej prywatnej strony: www.marcinszumanski.pl

11 komentarzy

 1. Damian pisze:

  Szuman powiem ci, że wcześniej średnio podchodziły mi te Twoje portretowe ale teraz mnie przekonałeś :-) W tym szaleństwie jest metoda i konsekwencja robi styl. Szlifuj dalej i jak najwięcej takich fajnych naturalnych modelek bo pasują tutaj :-) I dużo słońca życzę tobie i sobie i wszystkim którzy tęsknią za nim. Oby już niedługo. Zimo wyp…j ;-)

 2. szuman pisze:

  Szaleństwem nazywasz to, że zwyczajnie robię swoje tak jak lubię i nie próbuję powielać jakiegoś wzorca :) Fajnie by było, gdybym jakiś charakterystyczny styl wyrobił, ale póki co żadnego klucze nie widzę. To przyjdzie z czasem, przerabiałem to już rapując ;)

 3. Michał pisze:

  A mi się nie od dziś widzi ten niesztampowy, nonszalancki styl.
  Można wiedzieć czym doświetlałeś zdjęcia pod drzewem? Wyraźnie tam widać kontrę.

 4. szuman pisze:

  Te pod drzewem doświetliłem – jakkolwiek to zabrzmi – kamienicą :D

 5. Iwona pisze:

  Ale super słoneczne i radosne klimatyczne fotki :)) Na wakacje zamawiam taką sesję :))))

 6. poldek pisze:

  Co to szkiełko tak extra rysuje pod słońce?

 7. szuman pisze:

  @Iwona, do wakacji jeszcze kawał czasu, ale spoko :)

  @Poldek, Sigma 50/1.4

 8. Michał pisze:

  No tak po co komu blendy albo lampy, skoro można użyć całego budynku he he he

 9. szuman pisze:

  No, ba! ;)

 10. Matt pisze:

  Super ujęcia i mega jakość! :) Jakim aparatem wykonywałeś zdjęcia?? Pzdr

 11. szuman pisze:

  @Matt, dzięki. Tę sesje w całości zrobiłem Olympusem E-1.