Cmentarz żydowski (kirkut) w Tarnowie

Na tarnowskim kirkucie byłem dziś po raz trzeci. Wszystko to za sprawą Mirka, który ma fioła na punkcie starych cmentarzy. Ja z kolei dałem się tym nieco zarazić i wspieram go teraz w jego cmentarnych misjach fotograficznych. Podziwiam go za wytrwałość w tym hobby, za niezliczone wyjazdy w te same miejsca, by powtórzyć, poprawić, zrobić inaczej, zrobić coś jeszcze… By było z czego wybierać i tworzyć galerie zdjęć, które już niebawem zaczną ukazywać się w internetach.

Gdy Mirek uzupełniał swoje fotograficzne zbiory, ja zajmowałem się swoimi fotograficznymi celami, dla jakich tam byłem. Z jednej strony chciałem przetestować nowy nabytek (9-18mm), a z drugiej miałem ochotę zrobić w końcu trochę zdjęć tego cmentarza, by pokazać go na fotoblogu.

Cmentarz żydowski (kirkut) w Tarnowie

Cmentarz żydowski (kirkut) w Tarnowie

Po wiedzę o samym cmentarzu odsyłam Was do strony poświęconej kirkutom (klik). Niewykluczone, że tarnowski kirkut kiedyś jeszcze powróci na fotobloga, bo naprawdę jest tam co fotografować. W różnych warunkach pogodowych, o różnych porach roku, różnymi obiektywami… aby wyczerpać temat, trzeba czasu i wytrwałości, a do tego trzeba być Mirkiem – pasjonatem pełną gębą. No, ale już tyle gadania. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.  

Najnowsze wpisy ze zdjęciami publikuję na nowym fotoblogu dostępnym w menu mojej prywatnej strony: www.marcinszumanski.pl

4 komentarze

 1. poldek pisze:

  9-18? Dziwna ogniskowa… Co to za szkło?

 2. szuman pisze:

  Zuiko Digital (Olympus) 9-18mm f/4-5.6 – klik (ekwiwalent na pełną klatkę 18-36mm)

 3. Mirek pisze:

  Kilka kadrów chętnie bym Ci zwinął, chyba muszę nadrobić zaległości z szerokim kątem na tym cmentarzu.

 4. zoran pisze:

  Ale trafiłeś światło, dobre zdjęcia.