Jak krople wody… w fontannie

Ostatnimi czasy bardzo zapracowany jestem, co niestety negatywnie odbija się na mojej aktywności na blogu. Na tym i na pozostałych. Same ważne sprawy, trudne zagadnienia, ciężkie główkowanie i oczy wlepione w monitor, a dupsko w fotel.

Tydzień temu, we czwartek, tuż przed północą odezwała się do mnie Kaśka: a może byśmy wreszcie zrobili tę sesyjkę? Kiedy? Jutro. Jutro rano… Ok! Ale bardzo rano. Gdzie? W Rynku. Bo akurat jakiś pomysł na to miejsce od jakiegoś czasu w głowie mi się poniewierał…

Przepracowany, po zarwanej nocy, ale uśmiechnięty i głodny zdjęć stawiłem się w wyznaczonym miejscu o wyznaczonym czasie. Taaak, bardzo chciałem zdjęcia robić. A tu dwie siostrzyczki bliźniaczki: Aga i Kaśka, podobne do siebie jak dwie krople wody… a w fontannach takich kropli jeszcze więcej! Do tego mnóstwo cienia i tylko gdzieniegdzie nieśmiało przebijało się poranne słońce. No to do dzieła!

Jak krople wody w fontannie

Jak krople wody w fontannie

Zdjęć zrobiliśmy mnóstwo: w Rynku i w pobliskim parku również. W tym wpisie ograniczę się jedynie do zdjęć przy i w fontannach. Później zmęczenie coraz bardziej dawało mi się we znaki i z tego wszystkiego kilka baboli zrobiłem. Odratowałem w postprodukcji, ale już sama świadomość popełnionych błędów nie pozwala mi się cieszyć z tych zdjęć. A z tych poniżej zadowolony jestem. Są, jakie być miały: lekkie, luźne i trochę spontaniczne kadry – dokładnie takie, jaka cała ta nasza poranna sesyjka :)

Najnowsze wpisy ze zdjęciami publikuję na nowym fotoblogu dostępnym w menu mojej prywatnej strony: www.marcinszumanski.pl

13 komentarzy

 1. forest pisze:

  Fajnie, naturalnie bez cudowania. Podoba mi się

 2. Damian pisze:

  Lekkie, naturalne, poprostu przyjemnie się je ogląda :-) Obróbka też mi się widzi. Czymś doświetlałeś?

 3. marszu pisze:

  Bardzo ładne modelki i sympatyczne spoko zdjęcia.

 4. KasiaL pisze:

  No właśnie. W porównaniu do tego co się nieraz w necie ogląda, to są ładne przyjemne i naturalne zdjęcia. Tak ma wyglądać świat, a nie jak plastikowy hdr, który sprawia, że zdjęcia wyglądają jak zrobione przez grę komputerową.

 5. Jaro pisze:

  Fajna obróbka i fajny klimat. Lekko, świeżo i wesoło ;D Długo namawiałeś je żeby weszły do fontanny? ;)

 6. szuman pisze:

  @Damian, niczym nie doświetlałem.

  @Jaro, eee, po chwili chlapania „na odległość” same wlazły :D

 7. poldek pisze:

  O żesz ty jak mi się takie zdjęcia podobają!! Chodzi o kadry ,które są jakby od niechcenia ale mimo że lekko lecą na bok albo zwyczajnie nie wpisują się w żadne kanony kompozycyjne to i tak są fajne. Trochę tak jakby totalnemu laikowi „zdjęcie wyszło” tylko że takiemu wychodzi jedno powiedzmy na kilkaset a tu wszystkie są takie. Rewelacyjnie to pasuje do takiej wesołej i spontanicznej sesji i tylko podkreśla jej charakter. Brawo również dla modelek bo też są wyluzowane. Trochę tylko obróbka zdjęcia nr 5 mi nie leży , no ale zawsze musi być jakieś „ale” ;)

 8. Krzysiek Gawlik pisze:

  Przyjemna sesja, fajne kolorki i światło.

 9. Michał pisze:

  Najs :) Co to za szkiełko tak ładnie rysuje?

 10. szuman pisze:

  @Michał, odpowiedź masz w tagach pod wpisem.

 11. kolcia pisze:

  przepięknie, a ta łapka to naprawdę rewelacja <3

 12. Tomek pisze:

  Bardzo ładne zdjęcia, polecam również swoją galerię do oceny na http://www.fotom.com.pl – pozdrawiam!:)