Marsz przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt

Wczoraj, po godzinie 15, z dębickiego rynku wyruszył, organizowany przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt „Animals”, marsz przeciw przemocy wobec zwierząt. Pochód przeszedł ulicami: Rzeszowską, Kościuszki i Ratuszową, na której znajduje się azyl dla zwierząt. Azyl ma znacznie niższy status i standard, niż zwykłe schronisko i zmiana charakteru placówki była jedną z intencji niedzielnej manifestacji.

Marsz przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt - Dębica, 2 października 2011

Marsz przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt – Dębica, 2 października 2011

Z uczestnikami marszu nie spotkał się nikt z władz miasta, co zaowocowało pisemną skargą na burmistrza, zaadresowaną do prezesa PiS – partii, spod której skrzydeł „szef” Dębicy aktualnie kandyduje do sejmu.

Bronić burmistrza nie zamierzam, ale żenującym był tekst wypowiedziany przez jedną z pań do mikrofonu: powiedziała ona, że burmistrz nie pofatygował się tutaj, choć z ratusza ma o rzut beretem. Szanowna Pani! W niedzielę po południu urząd miasta raczej nie pracuje. Bez przesady więc i bez takich tu propagandowych razów poniżej pasa. Burmistrz mógłby przyjechać na marsz, ale ze swojego domu.

Zapraszam do małej fotorelacji z marszu, jednocześnie prosząc o taryfę ulgową przy ewentualnej ocenie zdjęć. Czułem się najgorzej od kilku lat i do ostatniej chwili miałem ochotę pozostać w domu i kurować się. Górę wzięła chęć fotografowania i subiektywnie wdzięczny jestem burmistrzowi, że nie przybył. Gdyby był obecny, wydarzenie trwałoby dłużej, a już w Rynku zaczynałem mieć dość.

Najnowsze wpisy ze zdjęciami publikuję na nowym fotoblogu dostępnym w menu mojej prywatnej strony: www.marcinszumanski.pl

6 komentarzy

 1. Damian pisze:

  Widać że faktycznie dbają o zwierzęta skoro nawet byka na transparencie nie usunęli ;-)

  Skoro prosisz o niekrytykowanie to napiszę tak, że zdjęcie 17 ma resztę pod sobą. Chyba musiałeś się na chwilę lepiej poczuć ;-)

  Wygląda na to, że fociłeś z polarem a na pewno zdjęcia 11 i 12 i tu czapeczki z głów, bo 11 jest super przykładem wykorzystania polara w reportażu. Można to za przykład pokazywać na szkoleniach ;-)

  Pozatym pogoda do bani i jeszcze połowa zdjęć po światło. Współczuję…

 2. Kamil pisze:

  O co chodzi z tym polarem i bykiem?

  10, 11 i 12 najbardziej mi się podobają

 3. SpeX pisze:

  Takie pytanie, czy UM wysłał na manifestację ochronę zamiast policji/SM, czy organizatorzy wynajęli ochronę?

 4. @Damian, 17 było w cieniu = sprzyjające warunki oświetleniowe, a do tego fajnie się ułożyli w kadrze. Też mi się to zdjęcie podoba :)

  @Kamil, byk: „zwierze” – powinno być „zwierzę„. Polar, to filtr polaryzacyjny, którym usunąłem odbicie na szybie samochodu i odsłoniłem siedzących w nim ludzi. Patrz niżej:

  @SpeX, ochrona wynajęła się sama, a ściślej mówiąc: użyczyła samochodu z nagłośnieniem (na dachu), w którym jechała dziewczyna i przez mikrofon wznosiła okrzyki w trakcie pochodu.

 5. showroom pisze:

  Sam marsz trochę taki nie przekonywujący. Jeszcze ten głupawy tekst pani o burmistrzu…
  Zdjęcia chyba udane, chociaż pogoda nie była zbyt sprzyjająca fotografowaniu.

 6. Mar25 pisze:

  Pani chodziło chyba tak bardziej mnie dosłownie, ze burmistrz nie ma daleko. Tylko, że to pani, faceci mogli przenośni nie zrozumieć:)