Ewa Romaniak i Jan Michalak w Pino Music Caffe – zdjęcia z koncertu

Coś wspaniałego – cały weekend z aparatem tam, gdzie lubię i tak, jak lubię. W piątek od południa do niedzielnego popołudnia zasuwałem na Dniach Dębicy, skupiony na dwóch konkretnych wydarzeniach. Po pierwsze: fotografowałem tegoroczną edycję Dębica Open Festival. Po drugie: uwieczniałem występ grupy tanecznej LDC, działającej przy Akademii Rozwoju Artystycznego ARA.

Dębica Open Fistival rozpoczął się przesłuchaniem kandydatów do nagród, lansu i koncertu finałowego, a wyniki castingu podane zostały podczas koncertu Ewy Romaniak i Jana Michalaka, przy akompaniamencie zespołu Marcina Maziarza.

Koncert odbył się w klubie Pino Music Caffe (Dębica, ul. Kolejowa) w piątek o 19:00. Na miejscu byłem niespełna pół godziny wcześniej. Obawiałem się nieco ciemnego, ciasnego – jak na koncertowe fotografowanie – lokalu. Na miejscu okazało się, że moje obawy były połowiczne, bowiem światło było takie, że paluszki lizać (zasługa w tym pewnej ogarniętej w temacie osoby). Na ściany jednak nie znalazł się mocny, który by je rozsunął.

Całość zrobiłem więc na szeroko i głęboko, bo taki wariant uznałem za najlepszy. Niby mogłem powalczyć z ciasnotą dla paru wąskich i płytkich kadrów, ale pytam: po co? Zapraszam do obejrzenia zdjęć, a niebawem (jutro?) pokażę pozostałe wydarzenia minionego weekendu.

Sam koncert był cholernie klimatycznym wydarzeniem i trwał zdecydowanie za krótko. Tak już jednak jest, że to co piękne, szybko się kończy, a reszta dłuży się niemiłosiernie. Stoliki, świeczki, kameralna atmosferka, pod każdym względem świetna muzyka… Chciałbym jeszcze raz.

Pełną fotorelację z Dębica Open Festival (casting, koncert finalistów, koncert zespołu Muffin) znajdziecie TUTAJ.

Najnowsze wpisy ze zdjęciami publikuję na nowym fotoblogu dostępnym w menu mojej prywatnej strony: www.marcinszumanski.pl

4 komentarze

  1. […] poprzednim wpisie (KLIK) były zdjęcia koncertu Ewy Romaniak i Jana Michalaka, którym akompaniował zespół Marcina […]

  2. Krzysiek Gawlik pisze:

    Myślę, że mogłeś założyć coś portretowego. Może głupio zabrzmi to pytanie ale strzelę bo może trafię i zaskoczę wszystkich :D Otóż pytanie brzmi: zmieniłeś system? Pytanie wzięło się stąd że w porównaniu do poprzednich fotoreportaży ten jest bardzo czyściutki a przecież światło było trudne i dość ciemno było szczególnie w przestrzeni ze stolikami. Taka zagwozdka mi przyszła ;)

  3. Nie, niczego nie zmieniałem :) Różnica wynika pewnie z tego, że wcześniej różne dziwne warianty testowałem i jakość na tym cierpiała. Tym razem robiłem zlecenie, więc bawiusianie się musiałem wybić sobie z głowy i robić, jak należy ;)

  4. szuman.eu pisze:

    […] adresatów i takie tam. Na Wsubiektywie.pl możecie obejrzeć dwa sety z minionego weekendu:Kameralny koncert Ewy Romaniak i Jana Michalaka przy akompaniamencie zespołu Marcina Maziarza2. Dębica Open Festival – przesłuchania, koncert finalistów i koncert zespołu Muffin To tyle na […]