Dębica Open Festival 2011 – zdjęcia

W poprzednim wpisie (KLIK) były zdjęcia koncertu Ewy Romaniak i Jana Michalaka, którym akompaniował zespół Marcina Maziarza, w tym zaś znajdziecie fotorelację z niemal wszystkich wydarzeń towarzyszących Festiwalowi.

Napisałem „niemal wszystkich”, ponieważ nie byłem jedynie na sobotnich warsztatach. W dalszej części wpisu znajdziecie galerie z piątkowych przesłuchań oraz sobotnich koncertów: występu finalistów Dębica Open Festival 2011 oraz koncertu zespołu Muffin, w składzie którego śpiewa współorganizatorka festiwalu, a na klawiszach gra Marcin Maziarz, który – poza piątkowym koncertem – udzielał się również w Jury festiwalu.

Fotorelacja z Dębica Open Festival 2011

Fotorelacja z Dębica Open Festival 2011

 

Przesłuchania aka. casting

Kandydaci do festiwalowych nagród i sobotniego występu na scenie w Rynku, mieli okazję zaprezentować się w piątek na scenie Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Zajrzałem tam na chwilę, ale nie ma się czym chwalić. Światło było tragiczne: biało-żółte, do tego tło niebieskie i tak nijak to wyglądało, że daruję sobie szerszą galerię.

 

Koncert w Pino Music Caffe

Wieczorem tego samego dnia w klubie Pino Music Caffe, w bardzo kameralnym klimacie wystąpili Ewa Romaniak i Jan Michalak. Po zakończeniu koncertu festiwalowe jury podało nazwiska osób, których występ w DK „Mors” przypadł im najbardziej do gustu. Zdjęcia z koncertu w Pino Music Caffe znajdziecie TUTAJ.

 

Finałowy koncert Dębica Open Festival

W sobotnie popołudnie na scenie w Rynku swoje umiejętności wokalne zaprezentowali finaliści festiwalu. Nagrodzeni odebrali nagrody rzeczowe oraz zaproszenia na rozmaite warsztaty artystyczne, a za ich plecami na scenie powolutku instalował się zespół Muffin. Mnie osobiście bardzo irytowało ostre słońce, które oświetlało występujących, podczas gdy reszta kryła się w głębokim cieniu. Pół biedy, jeśli występujący znajdował się w całości w słońcu, lub na nie w ogóle nie wychodził. Najgorzej było z tymi, którzy wyszli – w swoim odczuciu – na styk, tzn. możliwie blisko krawędzi sceny, ale z twarzą ukrytą w cieniu.

 

Koncert zespołu Muffin

Kiedy Muffin na dobre zagościł na scenie, słońce chowało się za budynkami okalającymi dębicki Rynek. Koncert jednak musiał potrwać krócej, niż pierwotnie planowano – wszystko to za sprawą sporej obsuwy programowej, która w pewnym momencie sięgała kilkudziesięciu minut. Szkoda, bo gdy w czasie, kiedy publiczność zaczęła przełamywać nieśmiałość i ruszała do bardziej spontanicznej zabawy, koncert musiał się skończyć. Szkoda.

 

Uczestników Dębica Open Festival zainteresowanych swoimi zdjęciami odsyłam do Katarzyny Godzisz-Antonik z Vocal Studio lub do siebie samego :)

Najnowsze wpisy ze zdjęciami publikuję na nowym fotoblogu dostępnym w menu mojej prywatnej strony: www.marcinszumanski.pl

8 komentarzy

 1. […] z Dębica Open Festival (casting, koncert finalistów, koncert zespołu Muffin) znajdziecie TUTAJ. Podziel się tym […]

 2. Piotrek pisze:

  Nie pogada :) Na poziomie i z perełkami, ale nie chce mi się ich wymieniać :P

 3. Krzysiek Gawlik pisze:

  Nikt mi nie wmówi że w fotografii światło pełni rolę marginalą bo dobry sprzęt wszystko załatwi. Jak nie ma światła albo jest takie jak na castingu to jedynie dobrym kadrem można się uratować albo ewentuyalnie b&w. W sumie to czapeczki z głów bo wyobrażam sobie co musiałeś czuć zmieniając światło z kastingu na słońce jarające po zacienionej scenie ;) Zdjęcia udane i fajnie dobrane, tworzące spójną całość. Fajnie wypatrzyłeś siostrę wokalistki w czarnym :D Ogólnie bardzo dobra robota. Perełki zgadzam się ale w każdym secie takie są i nie ma co dyskutować. Poprostu muszą być lepsze i gorsze zdjęcia bo kontrast musi być ;)

 4. Damian pisze:

  Odsłuchy – sprzymierzeńcy fotografów koncertowych ;-) Przyjemna galeria, a gość z pekaesami robi wrażenie… Mam na myśli jego ekspresję ;-)

 5. @Piotrek, ok, ale wróć i wymień, gdy się ochłodzi, bo zawsze ciekaw jestem, które kadry najlepiej trafiły w cudzy gust ;)

  @Krzysiek, prawda, kontrast musi być. A kolejnym „musik” musi się stać obowiązkowe wymienianie najlepszy zdjęć z danej galerii ;)

  @Damian, a no :D Starałem się je omijać i nawet nieźle mi to szło. Niestety, w niedzielę robiłem zdjęcia taneczne – bardzo dynamiczna choreografia – i tam już musiałem skapitulować ;)

 6. Krzysiek Gawlik pisze:

  ;) Może później je przejrzę jeszcze raz i zapisze numery tych naj. Łatwo nie będzie, ale postaram się. Jakim szkłem te zdjęcia robiłeś i jakie czasy przy jakich przysłonach i czułościach miałeś w tym słońcu?

 7. […] zespół Muffin, którego koncert fotografowałem przed trzema tygodniami (klik)? Owego dnia, przed koncertem, zamierzaliśmy popełnić małą sesję zdjęciową, ale z racji […]

 8. Fotoblog pisze:

  […] „Dębica Open Festival”. Każdą z tych imprez fotografowałem (linki: Mokaferia Love 2011 oraz Dębica Open Festival 2011), a wczoraj miałem okazję fotografować nową siedzibę Vocal Studio. Zapraszam do obejrzenia […]